Vaasan Keilahalli, Pääsiäiskisa/Påsktävling,
10.03.2015-12.04.2015
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 6 Tulos Tas Yht. X /
1 Wiklund Mikael Hellas, Vaasa M 256 210 224 248 195 248 1381 12 1393 45 19
2 Sjölund Jani For Fun, Seinäjoki M 212 237 233 254 213 234 1383 0 1383 46 15
3 Taskinen Timo Strike-52, Vaasa B 183 237 170 193 232 236 1251 132 1383 36 17
4 Korkeamäki Kimmo VaRaKe, Vaasa B 276 209 144 194 223 190 1236 108 1344 34 22
5 Salonen Janne TGB, Jyväskylä M 212 224 269 195 227 212 1339 0 1339 41 21
6 Hintikainen Janne WRB, Seinäjoki M 235 169 196 239 238 202 1279 36 1315 41 15
7 Westergård Christer BC Prickarna, Vaasa B 172 258 175 180 208 184 1177 132 1309 26 24
8 Åhman Sixten CPS, Kokkola A 227 186 202 195 225 211 1246 60 1306 35 23
9 Roukus Kurt Hellas, Vaasa A 259 201 179 233 160 192 1224 78 1302 32 25
10 Sjölund Christer Strike-52, Vaasa B 234 217 154 204 220 165 1194 108 1302 35 21
11 Råholm Johnny T-2000, Vaasa M 180 221 267 180 196 228 1272 24 1296 40 20
12 Minkkinen Pauli Strike-52, Vaasa B 167 211 200 226 189 191 1184 108 1292 26 29
13 Viitanen Asko KasVe, Närpiö C 147 201 180 215 192 183 1118 174 1292 28 23
14 Ihalainen Juha T-2000, Vaasa B 224 147 211 232 188 176 1178 108 1286 28 25
15 Björlin Annika Kiisto, Vaasa B 183 194 183 181 190 199 1130 156 1286 26 26
16 Ratinen Reijo VPS, Vaasa B 147 203 190 196 179 234 1149 126 1275 28 24
 
17 Koskiniemi Sari VPS, Vaasa A 182 197 162 213 201 253 1208 66 1274 29 26
18 Nåhls Caj Strike-52, Vaasa B 196 174 245 150 167 221 1153 120 1273 33 20
19 Lehtimäki Yrjö Strike-52, Vaasa C 152 176 177 203 179 200 1087 186 1273 21 33
20 Karvala Kalevi Kiisto, Vaasa A 236 189 168 181 211 246 1231 36 1267 29 29
21 Herrgård Ruben WB-Team, Vaasa A 189 223 199 191 189 192 1183 84 1267 25 29
22 Granström Christer C.B, Närpiö B 194 202 170 211 200 182 1159 108 1267 31 23
23 Puiras Veikko For Fun, Seinäjoki A 246 191 150 203 209 200 1199 66 1265 31 26
24 Saarikko Petri BC Prickarna, Vaasa C 166 148 171 235 141 182 1043 222 1265 24 21
25 Kronman Henrik VIS, Vaasa A 201 213 172 202 163 224 1175 84 1259 28 29
26 Kotamäki Esa Kiisto, Vaasa A 181 180 234 198 167 215 1175 84 1259 27 27
27 Joensuu Jouko Strike-52, Vaasa C 202 201 130 188 192 180 1093 162 1255 24 29
28 Back Sven-Håkan VIS, Vaasa A 220 158 183 157 237 233 1188 66 1254 32 21
29 Bäckström Kaj VIS, Vaasa B 215 181 205 172 211 167 1151 102 1253 35 16
30 Korpela Aki Se-Pe, Seinäjoki B 153 229 193 213 165 191 1144 108 1252 24 29
31 Lillqvist Robert VIS, Vaasa C 171 169 152 181 216 192 1081 168 1249 20 32
32 Bäckström Roy VIS, Vaasa B 174 211 184 160 221 214 1164 84 1248 29 24
33 Riddar Rolf Strike-52, Vaasa A 160 230 203 180 217 202 1192 54 1246 32 23
34 Ekoluoma Minna Kiisto, Vaasa B 165 167 196 182 247 157 1114 132 1246 26 27
35 Laiho Heikki Hellas, Vaasa B 189 208 158 193 165 202 1115 120 1235 23 28
36 Kaataja Markus Strömberg, Vaasa B 175 152 172 210 203 191 1103 132 1235 25 29
37 Slotte Stefan VIS, Vaasa B 212 202 157 164 200 183 1118 108 1226 24 28
38 Tunturi Eetu T-2000, Vaasa C 184 154 141 209 152 205 1045 180 1225 30 12
39 Tuomela Henri WRB, Seinäjoki M 165 229 224 174 225 177 1194 30 1224 33 22
40 Lehmusvirpi Seppo VPS, Vaasa B 155 179 219 160 163 221 1097 126 1223 20 29
41 Haglund Stig-Göran WB-Team, Vaasa A 185 168 190 216 182 189 1130 90 1220 25 31
42 Ekoluoma Hannu Kiisto, Vaasa B 164 205 154 150 210 229 1112 108 1220 24 28
43 Ikäheimonen Jari Strömberg, Vaasa C 202 172 154 191 180 163 1062 156 1218 23 25
44 Lahdensuo Harri La-Ke, Seinäjoki C 215 193 145 148 193 154 1048 168 1216 20 31
45 Backholm Esko Strike-52, Vaasa B 204 198 170 185 144 169 1070 144 1214 19 31
46 Roos Peter BC Prickarna, Vaasa C 153 175 134 142 198 219 1021 192 1213 22 22
47 Norrgård Kim C.B, Närpiö B 233 141 203 199 155 159 1090 120 1210 24 23
48 Setälä Vesa WB-Team, Vaasa B 180 152 207 175 160 215 1089 120 1209 24 28
49 Beijar Ingmar Hellas, Vaasa B 150 179 223 178 187 165 1082 126 1208 23 29
50 Lehtonen Keijo VaRaKe, Vaasa B 183 199 169 168 178 160 1057 150 1207 21 27
51 Kesti Dan VIFK, Vaasa M 221 224 200 183 194 182 1204 0 1204 34 22
52 Norrgård Leif VIS, Vaasa A 241 172 199 187 164 157 1120 84 1204 26 27
53 Högfors Hans Hellas, Vaasa B 167 145 165 190 176 202 1045 156 1201 17 33
54 Sparv Mats Hellas, Vaasa C 200 174 131 163 135 168 971 228 1199 17 28
55 Kronman Christer VIFK, Vaasa B 208 179 173 201 184 148 1093 102 1195 25 26
56 Lundström Olavi VPS, Vaasa C 160 186 190 145 177 148 1006 186 1192 16 31
57 Aspholm Alf VIFK, Vaasa A 194 182 167 221 189 178 1131 60 1191 23 32
58 Kronman Staffan VIS, Vaasa M 190 213 194 139 207 247 1190 0 1190 36 15
59 Råholm Börje VaRaKe, Vaasa B 178 155 201 175 157 183 1049 138 1187 19 30
60 Peltonen Heikki For Fun, Seinäjoki B 172 170 179 184 192 191 1088 96 1184 20 33
61 Hintikainen Toni Kiisto, Vaasa B 169 129 223 177 198 189 1085 96 1181 22 25
62 Joensuu Pekka Strömberg, Vaasa B 168 202 153 199 143 158 1023 156 1179 15 30
63 Reipas Matti For Fun, Seinäjoki B 162 149 227 189 176 171 1074 96 1170 26 23
64 Manngård Jani BK Rebell B 155 189 164 179 170 181 1038 132 1170 17 34
65 Backholm Matti TuWe, Turku A 186 195 144 204 193 191 1113 54 1167 30 25
66 Laurila Jouko T-2000, Vaasa B 162 135 176 170 153 212 1008 156 1164 14 31
67 Suvisalmi Pertti SQB Bowlers, Seinäjoki B 137 179 148 216 212 162 1054 108 1162 27 17
68 Storm Emil VIS, Vaasa B 180 162 170 186 145 211 1054 108 1162 20 30
69 Viitala Seppo B-stone, Seinäjoki C 179 121 174 162 145 139 920 228 1148 15 24
70 Niemi Henry VIS, Vaasa A 172 192 203 159 179 182 1087 60 1147 19 33
71 Lesonen Juha WB-Team, Vaasa A 193 164 160 197 179 173 1066 78 1144 27 23
72 Rantala Sari Wellas, Vaasa C 148 162 151 156 179 167 963 180 1143 16 26
73 Hintikainen Kalevi Strike-52, Vaasa C 115 165 189 131 141 149 890 240 1130 16 18
74 Sundqvist Eivor CPS, Kokkola D 168 149 154 145 140 132 888 240 1128 10 26
75 Stenfors Antti For Fun, Seinäjoki B 172 145 164 214 153 144 992 132 1124 18 28
76 Wiklund Karola Hellas, Vaasa A 166 180 192 143 160 203 1044 72 1116 22 27
77 Pettersson Håkan Hellas, Vaasa C 171 157 150 145 152 142 917 192 1109 13 29
78 Ollikainen Reijo WB-Team, Vaasa C 113 154 140 146 215 163 931 174 1105 13 27
79 Råback Dan-Olof VIS, Vaasa B 162 168 189 161 148 186 1014 84 1098 22 22
80 Rinne Markku VPS, Vaasa B 124 160 172 181 150 146 933 144 1077 13 29
81 Kivelä Riku-Petteri WRB, Seinäjoki M 193 224 174 185 180 120 1076 0 1076 28 19
82 Rantala Diego Gepardit, Lahti A 201 157 141 167 129 135 930 120 1050 17 23
83 Sorvala Vilho HutuKe, Jyväskylä B 157 171 115 148 166 122 879 96 975 11 25
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 182
© Viking Bowling & Supply 1987-2015 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 19.04.2015 14:19 Webmaster